תזונאית הוליסטית
בישול והדרכה בתזונה וצמחי מרפא
לבשל בריא
בישול בריא ע
בישול בריא ע
בישול בריא ע
בישול בריא ע
בישול בריא ע
בישול בריא ע

אטופיק דרמטיטיס - תזונה

אטופיק דרמטיטיס - תזונה
דברים שחשוב לדעת על אטופיק דרמטיטיס - אקזמה של העור

כאשר מדברים על אטופיק דרמטיטיס, מדברים למעשה על אקזמה של העור או אסטמה של העור. היא תוקפת כל גיל לרבות תינוקות קטנים הסובלים מהתופעה. ניתן לטפל  באמצעות רפואת עור משלימה - קודם כל הבסיס לריפוי הוא  תזונה נכונה . הקפדה על בישול בריא יום יומי תסייע מאוד בחיזוק המערכת החיסון ולאיזון חילוף החומרים בגוף , במקביל כדאי לשלב משחות טבעיות ללא סטרואידים ושיטות ריפוי סיניות נוספות אשר כל אלה ללא תופעות לוואי, יכולות להקל  על התפרצויות ולמנוע התלקחויות עוריות עתידיות. 

תזונה נכונה מאזנת ומפחיתה סטרס

התפרצות אטופיק דרמטיטיס באה לידי ביטוי בפריחה במקומות שונים בקפלי הגוף. מרפקים, ברכיים, לחיים, צוואר והיא עשויה להתרחש גם בגלל תזונה לא נכונה. תזונה לא נכונה היא למעשה צריכת מזון קבועה החסרה מרכיבים חיוניים לגוף, מוסיפה רעלים וגורמת לגוף להשקיע אנרגיה מיותרת בפירוק המזון, גורמת להגברה של מתח ולחץ בגוף , דבר המשפיע לרעה על תפקוד המערכת החיסונית. איך קשורה אטופיק דרמטיטיס למצב של סטרס? תתפלאו לדעת כי כאשר הגוף לא מאוזן, משם למעשה מגיחות המחלות והנגיפים הרדומים בגופכם. כך גם אטופיק דרמטיטיס והקשר שלו למערכת חיסון המפרישה חומרים מעוררי תגובה אלרגית המתבטאים בפריחה וגרד קשה. 

אטופיק דרמטיטיס טיפול טבעי משולב עם תזונה ורפואה קונבנציונלית

רצוי מאוד להשתמש ולשלב בטיפול המסורתי גם צמחי מרפא ורפואה סינית. זה חשוב כי צמחי מרפא הינם בעלי פעילות אנטיהיסטמינית ומפחיתים את תסמיני הדלקת. בו זמנית מתחזקת המערכת החיסונית וכך למעשה נוצר גם איזון בגוף. איזון הגוף גם תורם לאפקטיביות של הטיפול הרפואי הסטנדרטי ועשוי לסייע להפחתת  תופעות לוואי.
ניתן להשתמש גם במשחות לצד צמחי המרפא. זה חשוב כי משחות מכילות מרכיבים המעודדים שיקום והתחדשות של רקמות העור וסילוק העור הפגוע. יתרון המשחות שאין בהן סטרואידים ומכאן שהן בטוחות לכל גיל. 
רצוי גם לשלב דיקור, הרעיון הוא להמריץ את הגוף ולחזק את מערכת החיסון. בסופו של דבר? האיזון הוא זה שיוליך את האוטופיק דרמטיטיס למצב של נסיגה. 


גורמים נוספים המשפיעים על התפרצות המחלה

אטופיק דרמטיטיס מופיעה נוכח מצב תורשתי אך גם על פי אורח חיים וסביבה.  לא מעט אנשים הסובלים מהבעיה ממשיכים באותו אורח חיים גם לאחר גילוי המחלה. הדבר הראשון שרצוי לעשות הוא להימנע ממקומות העלולים להגדיל את ההתפרצויות. רצוי שסובלים מתופעת אטופיק דרמטיטיס לא יחשפו לגירויים  ולא ישהו  במקום עם זיהום אוויר. ההתפרצויות של המחלה מושפעות מהסביבה של אזור המגורים בה חיים אנשים הסובלים מהבעיה.
לרשימת הפוסטים
להזמנת פעילות ולקבלת פרטים נוספים:
tivonet